High School SportsHigh School Wrestling

Actions

Class B/C boys wrestling rankings — Jan. 17

Wrestling
Posted at 10:59 AM, Jan 19, 2024

Class B/C Boys Wrestling Coaches Power Poll

Jan. 17, 2024

Teams

Class B: Huntley Project, Conrad, Eureka, Jefferson, Cut Bank, Baker, Choteau, Glasgow, Plains, Malta.

Class C: Forsyth, Fort Benton, Circle, Big Sandy, Cascade.

103 pounds — Richard Schmidt, Cut Bank; Ethan Reynolds, Huntley Project; Cole Bradley, Colstrip; Hunter Greive, Eureka; Anson Taylor, Circle; Paden Nelson, Circle.

113 — Blake Ramaeker, Huntley Project; Trey Starcher, Forsyth; Ryan Wiggins, Forsyth; Colin Hickman, Eureka; Cody Kuka, Glasgow; Rowan Miller, Florence.

120 — Timothy Schmidt, Eureka; Baylor Burton, Huntley Project; Dylan Mikesell, Jefferson; Logan VanDyke, Conrad; Quinn Rodewald, Big Sandy; Max Rosenthal, Florence.

126 — Blaine VanDyke, Conrad; Asher Clayton, Choteau; Blake Lancaster, Eureka; Huntly Harp, Huntley Project; Isaac Skogen, Whitehall; Tucker Miller, Baker.

132 — Riley Davis, Baker; Payne Reilly, Forsyth; Micah Acker, Superior; Dayton Brown, Jefferson; Cooper Smith, Manhattan; Jake Ellison, Columbus.

138 — Navarjo Escarcega, Poplar; Kohner Shipman, Malta; Drew Carey, Plains; Nolan Evenson, Red Lodge; Chantz Connelly, Valier; Kail Irish, Broadus.

145 — Kanon Branch, Cut Bank; Tyler Niles, Shepherd; Layne Carter, Fairfield; Derek Lachenmeier, Huntley Project; Cooper Mikesell, Jefferson; Jessee Reed, Wolf Point.

152 — Khye Gamas, Glasgow; John Waterbury, Plains; Grady Schmidt, Huntley Project; Riggin Schaffer, Broadus; Lucas Kovalsky, Superior; Nathan Gunderson, Choteau.

160 — Alex Wahl, Cut Bank; Hayden Ramaeker, Huntley Project; William Kirkland, Glasgow; Turner Milender, Superior; Kai Heck, Colstrip; Walter Schoen, Chinook.

170 — Chris Graham, Conrad; Tucker Kaczmarek, Huntley Project; Percy Bechtold, Choteau; Michael King, Glasgow; Cade Ball, Fort Benton; Kenan Labrie, Malta.

182 — Max Hannum, Thompson Falls; McCoy Banner, Fairfield; Tegan Jones, Conrad; Caden Pecora, Eureka; Jesse Brawley, Baker; Colton Mears, Malta.

205 — Brady Armstrong, Jefferson; Wes Banks, Eureka; Christopher Brawley, Baker; Michael Bell, Wolf Point; Damian Ort, Fort Benton; Trysten Robertson, Conrad.

285 — Aiden Miller, Anaconda; Jaxson Green, Superior; Riley Hume, Eureka; Arie McLaughlin, Florence; Ethan Short, Columbus; Spencer Higereda, Huntley Project.