*** PLEASE CLICK HERE FOR COMPLETE DIVISIONAL BASKETBALL TOURNAMENT SCORES AND PAIRINGS ***

EASTERN A
Feb. 22-25 at Billings (Rimrock Auto Arena)
Four teams advance

BOYS

Thursday

Story continues below

Miles City 44, Livingston 36, opening round
Browning 62, Billings Central 60, first round
Laurel 45, Miles City 39, first round
Hardin 71, Livingston 48, loser out

GIRLS

Thursday

Glendive 38, Lewistown 32, opening round
Belgrade 71, Billings Central 58, first round
Hardin 62, Glendive 44, first round
Browning 51, Lewistown 36, loser out

WESTERN A
Feb. 22-25 at Hamilton
Four teams advance

BOYS

Thursday

Frenchtown 35, Hamilton 46, first round
Dillon 69, Columbia Falls 33, first round
Stevensville 56, Whitefish 52, loser out

GIRLS

Thursday

Corvallis 39, Frenchtown 37, first round
Dillon 52, Stevensville 21, first round
Whitefish 28, Polson 26, loser out


SOUTHERN B
March 2-4 at Billings (Rimrock Auto Arena)
Three teams advance

NORTHERN B
Three teams advance

GIRLS
Feb. 23-25 at Glasgow

Thursday

Fairfield 60, Wolf Point 36, first round
Rocky Boy 55, Poplar 47, first round
Malta 59, Shelby 21, first round
Choteau 56, Glasgow 51, first round

BOYS
March 2-4 at Cut Bank

WESTERN B
Feb. 23-25 at Ronan
Two teams advance

BOYS

Thursday

Missoula Loyola 81, Troy 45, first round
Thompson Falls 59, Deer Lodge 57, first round
Bigfork 59, Florence 54, first round
Anaconda 66, Libby 53, first round

GIRLS

Thursday

Troy 67, Missoula Loyola 47, first round
Florence 65, Eureka 39, first round
Ronan 47, Libby 24, first round
Bigfork 34, Deer Lodge 32, first round


EASTERN C
Feb. 22-25 at Wolf Point
Two teams advance

BOYS

Thursday

Scobey 56, Froid-Lake 36, first round
Saco-Whitewater-Hinsdale 55, Fairview 38, first round
Westby-Grenora 62, Richey-Lambert 42, first round
Frazer 65, Savage 50, first round

GIRLS

Thursday

Scobey 30, Lustre Christian 15, loser out
Saco-Whitewater-Hinsdale 51, Circle 44, loser out
Savage 50, Plentywood 37, semifinal
Froid-Lake 44, Westby-Grenora 38, semifinal

SOUTHERN C
Two teams advance

BOYS
March 2-4 at Miles City

GIRLS
Feb. 23-25 at Laurel

Thursday

Melstone 59, Plenty Coups 35, first round
Broadview-Lavina 42, Broadus 33, first round
Harlowton 49, Ekalaka 27, first round
Park City 47, Wibaux 40, first round

NORTHERN C
Feb. 22-25 at Great Falls
Two teams advance

BOYS

Thursday

Hays-Lodge Pole 75, Centerville 37, first round
Chinook 39, Sunburst 38, OT, first round
Power 54, Denton-Geyser-Stanford 49, loser out

GIRLS

Thursday

North Star 41, Cascade 29, loser out
Fort Benton 40, Great Falls Central 39, loser out
North Star 54, Simms 53, loser out
Belt 63, Box Elder 60, semifinal
Roy-Winifred 40, Winnett-Grass Range 31, semifinal

WESTERN C
Feb. 23-25 at Butte
Two teams advance

BOYS

Thursday

Manhattan Christian 80, Plains 66, first round
Twin Bridges 65, Lincoln 50, first round
Ennis 73, Valley Christian 57, first round
Arlee 95, Gardiner 56, first round

GIRLS

Thursday

Lone Peak 43, St. Regis 35, first round
Twin Bridges 44, Alberton-Superior 22, first round
Seeley-Swan 36, Ennis 23, first round
Arlee 54, White Sulphur Springs 32, first round

LEAVE A REPLY